spacer
spacer
ChipSoft
informatie met zorg
spacer
NederlandsEnglish
handen banner
 


 

spacer

 

Apotheek St. Jans Gasthuis streeft naar optimale veiligheid!

Met ingang van begin volgend jaar kan digitale uitwisseling van informatie plaatsvinden tussen openbare apotheken en de apotheek van het St. Jans Gasthuis in Weert. Hierdoor is de thuis- en ontslagmedicatie snel en op betrouwbare wijze beschikbaar. Om dit te kunnen realiseren is geïnvesteerd in twee nieuwe automatiseringmodules. Het betreft systemen die de werkprocessen in de ziekenhuisapotheek ondersteunen en die het mogelijk maken om vanuit de (poli)kliniek medicijnen elektronisch voor te schrijven. Onleesbare of onvolledige recepten zullen dan tot het verleden behoren. Een bijkomend voordeel van het systeem is dat de toegediende of voorgeschreven medicatie elektronisch wordt geregistreerd. Hierdoor is een optimale medicatiebewaking gegarandeerd.

De nieuwe automatiseringssystemen (CS-Medicatie en CS-Apotheek) worden geleverd door ChipSoft en kunnen worden geïntegreerd in het Zorg Informatie Systeem dat het ziekenhuis gebruikt voor de registratie van patiënteninformatie (CS-EZIS genaamd). De registratie van medicatiegegevens kan in de toekomst ook deel uitmaken van het elektronisch patiëntendossier dat nog in ontwikkeling is. De ontwikkelingen in de apotheek sluiten nauw aan bij het streven van de overheid om in 2006 een landelijk elektronisch medicatiedossier te realiseren. Eind 2005 zal de automatisering van de bedrijfsprocessen binnen de apotheek zijn afgerond. In 2006 kan dan een begin worden gemaakt met het elektronisch voorschrijven.

Al in 2003 heeft de apotheek van het St. Jans Gasthuis een grondige renovatie ondergaan, waardoor alle (productie)ruimten voldoen aan de door de overheid gestelde eisen. De ziekenhuis-apotheek levert niet alleen farmaceutische zorg aan patiënten die zijn opgenomen in het St. Jans Gasthuis, maar ook aan cliënten van het Regionaal Centrum Geestelijke Gezondheidszorg. Ook het verpleeghuis St. Martinus en de zorgcentra (met verpleeghuiscapaciteit) van de Stichting Land van Horne in Weert, Budel, Maarheeze, Nederweert en Stramproy maken gebruik van de diensten van de ziekenhuisapotheek. Met deze nieuwste investering maakt de apotheek een kwaliteitsslag die een belangrijke bijdrage levert aan de veiligheid op het gebied van medicatie.

Copyright © 2012 ChipSoft | info@chipsoft.nl
spacer