spacer
spacer
ChipSoft
informatie met zorg
spacer
NederlandsEnglish
handen banner
 
Home
Nieuws 2010
Nieuws 2009
Nieuws 2008
Nieuws 2007
Nieuws 2006
Nieuws 2005
Nieuws 2004
Nieuws 2003
Nieuws 2002
Nieuws 2001
Nieuws 2000
Nieuws 1999
Nieuws 1998
Nieuws 1997


 

spacer

Nieuws 1998

30-11-1998 

Op 29 november jl. heeft het Zuiderziekenhuis Rotterdam het ChipSoft Ziekenhuis Informatie Systeem (ChipSoft-ZIS) in gebruik genomen. De ondertekening van het contract had plaatsgevonden op 29 mei jl. Het gehele implementatietraject heeft hiermee niet meer dan zes maanden in beslag genomen. Tevens is dit, na het Diaconessenhuis Eindhoven, de tweede succesvolle implementatie van het ChipSoft-ZIS deze maand. 

Het totaal aantal ziekenhuizen waar het ChipSoft-ZIS is geïmplementeerd, is hiermee opgelopen tot acht. Al eerder werd het ChipSoft-ZIS geïmplementeerd in Streekziekenhuis Midden Twente te Hengelo, Het Spittaal te Zutphen, het Westfries Gasthuis te Hoorn, het BovenIJ Ziekenhuis te Amsterdam, Ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom en het Maasziekenhuis te Boxmeer. 

Het ChipSoft-ZIS is een modulair opgebouwd Ziekenhuis Informatie Systeem dat is gebaseerd op een Pc-platform met een client/server structuur. Hiermee is het ChipSoft-ZIS uniek in Nederland. De modules van het ChipSoft-ZIS zijn in het Zuiderziekenhuis geïmplementeerd ter vervanging van het Ziekenhuis Informatie Systeem System A van SMS. 

De volgende modules van het ChipSoft-ZIS zijn in het Zuiderziekenhuis Rotterdam geïmplementeerd:

  • MARCVAS: communicatieserver; 
  • CS-Patiënt: patiëntenregistratie; 
  • CS-Opname: opnameregistratie, opnameplanning en wachtlijstbeheer; 
  • CS-LMR: Landelijke Medische Registratie; 
  • CS-Faktuur: factureringsmodule; 
  • CS-Statistiek: managementrapportage; 
  • CS-Afdeling: verpleegkundig afdelingssysteem; 
  • CS-Order: ordercommunicatie; 
  • CS-Info: Elektronisch Patiënten Dossier (EPD);
  • CS-Agenda: afsprakenbeheer en consultregistratie; 
  • CS-Word Add In: verslaglegging en correspondentie. 

Voor invulling van de financieel-logistieke processen is gekozen voor de gespecialiseerde modules van Exact Software. Half december zal ook deze software door ChipSoft zijn geïmplementeerd. 

Deze ZIS-implementatie betreft een ziekenhuisbrede implementatie, waarbij honderden gebruikers zijn betrokken. Het omvat het decentrale afsprakenbeheer op de poliklinieken, het decentrale opnamebeheer op alle afdelingen alsmede de decentrale uitslagenrapportage van lab en röntgen op alle werkplekken. De komende maanden zullen tevens de decentrale aanvraagmodules voor KCL en Radiologie operationeel worden. In een later stadium start een pilot voor volledige registratie van ziekten-episodes op basis van Diagnose Behandeling Combinaties (DBC’s).


02-11-1998 

Geheel volgens schema heeft het Diaconessenhuis Eindhoven op 1 november jl. het ChipSoft Ziekenhuis Informatie Systeem (ChipSoft-ZIS) in gebruik genomen. Het Diaconessenhuis Eindhoven (365 bedden) is daarmee het zevende ziekenhuis in Nederland waar het ChipSoft-ZIS is geïmplementeerd. Het ChipSoft-ZIS werd eerder al geïmplementeerd in Streekziekenhuis Midden Twente te Hengelo, Het Spittaal te Zutphen, het Westfries Gasthuis te Hoorn, het BovenIJ Ziekenhuis te Amsterdam, Ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom en het Maasziekenhuis te Boxmeer. 

Het ChipSoft-ZIS is een modulair opgebouwd Ziekenhuis Informatie Systeem dat is gebaseerd op een Pc-platform met een client/server structuur. Hiermee is het ChipSoft-ZIS uniek in Nederland. Voor de hardware wordt gebruik gemaakt van servers en werkstations van Compaq. De samenwerking tussen ChipSoft en Compaq krijgt hierdoor meer gestalte. 

De volgende modules van het ChipSoft-ZIS zijn in het Diaconessenhuis Eindhoven geïmplementeerd:

  • MARCVAS: communicatieserver; 
  • CS-Patiënt: patiëntenregistratie; 
  • CS-Opname: opnameregistratie en wachtlijstbeheer; 
  • CS-LMR: LMR-registratie; 
  • CS-Faktuur: factureringsmodule; 
  • CS-Statistiek: management rapportage; 
  • CS-Archief: dossierbeheer; 
  • CS-Agenda: consult- en verwijskaartregistratie. 

Voor invulling van de financieel-logistieke processen heeft ChipSoft de gespecialiseerde modules van Exact Software geïmplementeerd. Op dit moment zal de samenwerking tussen het Diaconessenhuis en ChipSoft verdere gestalte krijgen in de vorm van diverse vervolgprojecten waarin de verpleging, ordercommunicatie en het elektronisch patiënten dossier centraal zullen staan. 


29-05-1998 

zuider.jpg (36082 bytes)De directie van het Zuiderziekenhuis in Rotterdam en ChipSoft hebben elkaar deze middag de hand gedrukt op het contract voor de levering van het ziekenhuis informatie systeem. Hiermee wordt een lange door Orga Info begeleide selectie periode voor ChipSoft succesvol afgesloten. De planning is dat op 1 december van dit jaar de volledige functionaliteit van het huidige ziekenhuis informatie systeem is overgenomen door de nieuwe ChipSoft modules, aangevuld met decentrale uitslagenrapportage. In april 1999 dienen ook klinische capaciteitsplanning en decentrale aanvraagmodules voor KCL en Radiologie operationeel te zijn. Met deze overeenkomst heeft ChipSoft zijn 8e volledige ziekenhuis informatie systeem contract gesloten.  


27-05-1998 

Stichting Ziekenhuis De Heel in Zaandam heeft besloten om naast de reeds operationele modules CS-Archief, CS-Ambulant en CS-Agenda ook haar faktureringsmodule te vervangen door het door ChipSoft geleverde CS-Faktuur. 


26-05-1998 

Het succes van CS-Alarm in het buitenland begint hand over hand toe te nemen. Vandaag plaatste Hewlett Packard Duitsland wederom een order voor het UKE Eppendorf (Academisch Ziekenhuis in Hamburg). Hiermee komt in Duitsland het aantal gebruikers op drie. 


08-05-1998


Bron: Automatiseringsgids vrijdag 8 mei 1998 (32e jaargang nr. 19) 


20-05-1998 

Vandaag is in het ziekenhuis "Kliniek Zwarte Zusters" in Ieper België CS-Alarm operationeel geworden. Hiermee is dit het vijfde ziekenhuis in België wat met de module volledig operationeel is. 


14-04-1998 

Naast de module CS-Archief voor het beheer voor het medisch archief zijn vandaag de modules CS-Agenda en CS-Ambulant voor het afsprakenbeheer en de decentrale verrichtingen registratie operationeel gegaan in het ziekenhuis De Heel in Zaandam. 


06-04-1998 

Het Eindhovense Diaconessenhuis en ChipSoft hebben een overeenkomst ondertekend waarin beide partijen officieel bekrachtigen dat ChipSoft het Ziekenhuis Informatie Systeem zal gaan implementeren. Het Diaconessenhuis is in drie jaar tijd al het zevende ziekenhuis dat kiest voor het ChipSoft ZIS.


20-03-1998 

Het Academisch Ziekenhuis der Vrije Universiteit in Brussel België heeft voor de alarmopvolging haar keuze bepaalt voor het, in België door Hewlett Packard gevoerde, ChipSoft product CS-Alarm. Hierbij zal als extra functionaliteit een koppeling met het ter plaatse gebruikte lichtkrant systeem worden gerealiseerd.De verwachte datum van operationeel gaan van dit systeem ligt begin juni 1998. 


09-03-1998 

Het ChipSoft afsprakensysteem CS-Agenda is operationeel in het Streekziekenhuis Coevorden-Hardenberg. 


02-02-1998 

Vandaag is in het Slotervaartziekenhuis in Amsterdam het poliklinisch afsprakensysteem CS-Agenda operationeel gegaan.


05-01-1998 

Het ChipSoft ZIS is operationeel in het Maasziekenhuis te Boxmeer. Na een korte doorlooptijd (totaal slechts vier maanden!) is in het eerste weekend van het nieuwe jaar de conversie uitgevoerd in het Maasziekenhuis, alweer het zesde ziekenhuis dat is overgestapt op het ChipSoft ZIS. 

Copyright © 2012 ChipSoft | info@chipsoft.nl
spacer